fbpx
ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
+48 12 617 66 66

Usługi Rozwojowe dla Przedsiębiorców, czyli skąd pozyskać środki na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Podejmujemy wiele działań, które pomagają firmom dostosować się do nowych wymogów rynku i zmieniających się trendów. Jednym z nich jest realizacja projektu „Małopolskie Bony Rozwojowe”, w ramach którego oferujemy bezzwrotne wsparcie usług szkoleniowych i doradczych.

„Podejmujemy wiele działań, które pomagają firmom dostosować się do nowych wymogów rynku i zmieniających się trendów. Jednym z nich  jest realizacja projektu „Małopolskie Bony Rozwojowe”, w ramach którego oferujemy bezzwrotne wsparcie usług szkoleniowych  i doradczych. Wyjątkowość tej oferty polega na tym, że przedsiębiorcy sami mogą wybierać formy,  temat i system  podnoszenia kwalifikacji. Warto podkreślić, że ten projekt to nie konkurs. Wystarczy, że przedsiębiorca spełnia kryteria dostępu i to uprawnia go do skorzystania z dofinansowania. Do tej pory z oferty tej skorzystało już ponad 1900 małopolskich firm” dr Jan Pamuła Prezes Zarządu MARR SA

Partnerami Konferencji:  Usługi Rozwojowe dla Przedsiębiorców byli:  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości PARP oraz Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. W ramach trzech modułów tematycznych: „Małopolska twarz Podmiotowego Systemu Finansowania”, „Szkolić każdy może???” i „Finanse dla innowacyjnych przedsiębiorców” prelegenci przedstawili różne aspekty związane z Podmiotowym Systemem Finansowania,  miedzy innymi zaprezentowano projekt Małopolskie Bony Rozwojowe, który daje możliwość uzyskania  wsparcia (nawet 80%) pokrycia kosztów szkolenia, studiów podyplomowych oraz innych usług rozwojowych.  Przedstawiciel PARP – Szymon Kurek omawiał zagadnienia  związane z jakościowym aspektem szkoleń prezentowanych w Bazie Usług Rozwojowych oraz zasygnalizował, oczekiwane przez użytkowników Bazy zmiany, które zachodzą w tym podstawowym źródle pierwszego wyboru dla firm poszukujących wysokiej jakości, dofinansowanych usług. Zaprezentowano również  Małopolskie Standardy Usług Edukacyjno – Szkoleniowych oraz Zintegrowany System Kwalifikacji. Ostatnią część wydarzenia  zdominowała tematyka finansowania innowacyjnej działalności przedsiębiorstw. Przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zapoznali uczestników konferencji z możliwościami pozyskania środków z zewnętrznych źródeł finansowania.

W czasie konferencji działał:

  • Mobilny Punkt Informacyjny Małopolskich Bonów Rozwojowych,
  • Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Małopolsce,
  • Punkt Informacyjny Fablab Małopolska.
14 grudnia 2018
Wielkość czcionki
Kolory