ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
+48 12 617 66 66

Marka Małopolska czyli jak dobre pomysły, wysoka jakość, tradycja i technologia wpływają na rozwój gospodarczy i zwiększenie poziomu życia mieszkańców.

Jak silna marka regionu może wzmacniać rozwój firm? Co możemy zaproponować zamiast  niskich kosztów pracy? Jak wykorzystać doświadczenie czołowych firm z Małopolski do rozwoju pozostałych? Jak z Polski powiatowej dotrzeć do wyobraźni globalnej i stać się rozpoznawalną i cenioną marką?

Jak silna marka regionu może wzmacniać rozwój firm? Co możemy zaproponować zamiast  niskich kosztów pracy? Jak wykorzystać doświadczenie czołowych firm z Małopolski do rozwoju pozostałych? Jak z Polski powiatowej dotrzeć do wyobraźni globalnej i stać się rozpoznawalną i cenioną marką? Jak budować brand  w obszarze B2B i B2C? Jaka jest  rola rządu w kreowaniu  silnej marki Polska oraz rola samorządów województwa  i podlegających mu instytucji w promowaniu regionu i regionalnej gospodarki? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy jedenastej edycji Forum Przedsiębiorców, którego partnerem była Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

„Mamy wielki potencjał intelektualny, rozchwytywanych w świecie pracowników, mnóstwo energii. Nasi przedsiębiorcy są pomysłowi i elastyczni, tworzą produkty i usługi na światowym poziomie. Coraz częściej wyznaczają trendy. Musimy lepiej wykorzystać ten potencjał” – tymi słowami otworzyła XI Forum Przedsiębiorców   Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Uczestników konferencji powitali również Małgorzata Popławska – Prezes Zarządu MARR S.A. oraz Redaktor Naczelny  Dziennika Polskiego – Jerzy Sułowski.

W panelach dyskusyjnych wzięli udział  najlepsi praktycy – menedżerowie i przedsiębiorcy oraz szefowie regionalnych instytucji pomagających w rozwoju firm: Tomasz Lubowiecki (7R), Wiesław Hałucha (Alventa), Janusz Fudała (Orlen Oil), Stefan Życzkowski (ASTOR, Business Centre Club), Marek Maj (SMAY, MZP Lewiatan), Marcin Mazgaj (IPH w Krakowie), Janusz Strzeboński (MPOG), Bartosz Józefowski (KPT ScaleUp), Małgorzata Popławska (Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.), Rafał Solecki (Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości), Marcin Sala Szczypiński (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie).

W debacie „Technologia dźwignią marki: jakie narzędzia pomagają dziś przedsiębiorcom tworzyć skuteczny przekaz i zarabiać na silnej marce” uczestniczyła Prezes Zarządu MARR S.A. Małgorzata Popławska, która przekonywała, że tak jak korzystamy z porad prawnych, tak samo korzystać powinniśmy z narzędzi marketingowych. Nie tylko duże przedsiębiorstwa, które  dysponują  ogromnymi środkami finansowymi, ale także małe lokalne czy rodzinne firmy.

„Podsumowując chciałabym powiedzieć, że technologia jest dźwignią marki i jest ona naprawdę ważna, patrząc jednak na naszych klientów, dla nich big data to jest duża kartka i mała kartka papieru. Polski biznes ma bardzo wiele twarzy i każdego, który podjął się trudu prowadzenia biznesu ja niezwykle szanuję, bo to jest ryzyko, nieprzespane noce, odpowiedzialność za siebie i za pracowników. Są tacy, którzy wchodzą w rewolucję 4.0, ale i tacy, którzy są – powiedzmy to uczciwie – na etapie 2.0. i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego stara się dostosowywać ofertę do potrzeb jednych i drugich”.

4 czerwca 2019
Wielkość czcionki
Kolory