ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
ePUAP: /marrsa/SkrytkaESP

Wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego dla przedsiębiorców – konsultacje


14.30 – 15.30


więcej


Podczas konsultacji dowiedzą się Państwo z jakich preferencyjnych produktów finansowych można obecnie skorzystać przy pomocy Banku Gospodarstwa Krajowego


Konsultanci:

Grażyna Trytek – dyrektor rozwoju Regionu Małopolskiego BGK
Marek Krawczyk  – doradca, Region Małopolski BGK
Tomasz Trzaskalski – doradca, Region Małopolski BGKJak finansować inwestycje wykorzystując instrumenty Agencji Rozwoju Przemysłu


14.30 – 15.30


więcej


Nie tylko banki są w stanie finansować inwestycje firm. Jakie warunki należy spełnić aby ubiegać się o instrumenty finansowe w Agencji Rozwoju Przemysłu? Jakie są korzyści z tym związane?


Tomasz Król
Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Katowicach
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.Faktoring w teorii i praktyce

 


14.30 – 14.50


więcej


Podczas webinaru będzie można się dowiedzieć co to jest faktoring. Jakie korzyści płyną z funkcjonowania faktoringu w przedsiębiorstwie. Rozwiązania proponowane przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego.


Piotr Osip
Główny Specjalista ds. Przedsiębiorczości
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SAPrezentacja oferty Klastra Zrównoważona Infrastruktura

 

 


14.30 – 15.30


więcej


Podczas webinarium przedstawimy ofertę współpracy w ramach Klastra Zrównoważona Infrastruktura i korzyści wynikające z członkostwa w klastrze. Zaprezentujemy dotychczasowe przykładowe działania, a także plany na wsparcie przedsiębiorstw z branży budowlanej i instalacyjnej w ramach projektów klastra w nowej perspektywie finansowej. Budowanie sieci współpracy, projekty międzynarodowe, szkolenia, zielona transformacja, zrównoważony rozwój, automatyzacja i cyfryzacja to idee które będą mocno wspierane w następnej perspektywie finansowej, również poprzez klastry – zapraszamy do współpracy!


Irena Łobocka
Klaster Zrównoważona InfrastrukturaCzłowiek w biznesie. Praktyczny poradnik jak zdrowo przetrwać we współczesnych czasach.

 


14.30 – 15.00


więcej


Plan i kluczowe zagadnienia:

  • mit oddzielania ról prywatnych i służbowych (Dlaczego “zostaw sprawy domowe na progu pracy” nie działa i co z tym zrobić?)
  • work – life balnce – od czego zacząć
  • co daje lepsza komunikacja i kluczowe aspekty komunikacyjne
  • świadome zarządzanie emocjami.

Elżbieta Gałucha
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SAZałożenia MRPO 2021-2027 w obszarze ekologii. Na co małopolscy przedsiębiorcy, będą mogli liczyć w nowym rozdaniu finansowym.


15.00 – 15.45


więcej

Zakończono konsultacje społeczne Programu Regionalnego Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027 – Małopolska Przyszłości. Podczas webinarium przedstawimy, jakiego rodzaju wsparcie na obecnym etapie przewidziano dla małopolskich przedsiębiorców w obszarze ekologii. W kontekście dalszych prac nad programem, chętnie wsłuchamy się również w oczekiwania i potrzeby płynące ze strony przedsiębiorców.


Marcin Chudzik
Koordynator zespołu ekodoradców dla biznesu w Małopolskim Centrum PrzedsiębiorczościBezpłatne źródło informacji dla inwestorów i małopolskich eksporterów

 


15.00 – 15.40


więcej


Podczas spotkania pozyskają Państwo informacje na temat form wsparcia małopolskich przedsiębiorstw – niezależnie od branży w jakiej firmy działają. Wskażemy dostępne programy wspomagające działania proinwestycyjne oraz opowiemy o możliwościach rozwoju działalności gospodarczej. Określimy także dostępne formy promocji małopolskich firm na rynkach – krajowym jak i międzynarodowym na przykładach projektów eksportowych realizowanych przez MARR SA.


Jerzy Fugas
Centrum Business in Małopolska

Jacek Adamczyk
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SAInnowacyjne rozwiązania technologiczne dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – program GovTech_InnoLab


14.30 – 15.00


więcej


MARR SA jest jednym z trzech ogólnopolskich operatorów programu i w czasie webinarium przedstawi jego założenia. Głównym celem GovTech_InnoLab jest stworzenie ram współpracy pomiędzy administracją samorządową i innowatorami. Program zwiększy kompetencje i umiejętności JST w zakresie pozyskiwania na rynku innowacyjnych rozwiązań technologicznych usprawniających ich funkcjonowanie, a dla innowatorów stworzy proceduralne możliwości ich przedstawiania i wdrażania.


Romana Toft
specjalisca ds. współpracy z JST w programie GovTech_InnoLab
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SADofinansowania do szkoleń dla firm z sektora ODZYSKU materiałowego surowców z całej Polski – webinarium


14.20 – 14.40


więcej


W trakcie spotkania dowiecie się Państwo kto i jak wysokie dofinansowanie może otrzymać, z jakiego rodzaju szkoleń skorzystać oraz jak wygląda proces rekrutacji i wsparcia. Opowiemy również o tym, jak prawidłowo przygotować kartę usługi w bazie usług rozwojowych.


Katarzyna Maźnica
koordynator projektu “Akademia Przedsiębiorcy: podniesienie kompetencji pracowników sektora odzysku materiałowego surowców”
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SAEkologia cyfrowa – czy nowoczesne technologie są przyjazne środowisku?

 


14.30 – 15.15


więcej


Czy bycie cyfrowym jest faktycznie eko? Porozmawiamy o tym, ile waży e – mail, jakie konsekwencje dla środowiska niesie praca zdalna oraz jak być bardziej ekologicznym w wirtualnym świecie.


Anna Sowa-Jadczyk
Zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

Magdalena Niechaj
Główny specjalista ds. zarządzania projektami i procesami biznesowymi
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SAKonkurencyjne instrumenty pożyczkowe MARR S.A. wspierające zrównoważony rozwój Małopolski


15.00 – 15.30


więcej


Prezentacja najważniejszych informacji związanych z udzielaniem pożyczek z szerokiego portfolio, obecnie 9 funduszy pożyczkowych MARR S.A., ukierunkowanych na rozwój przedsiębiorczości i rozwój lokalny. Wyeksponowane zostaną cele pożyczkowe związane z transformacją ekologiczną, cyfrową jakie mogą być finansowane z poszczególnych instrumentów. Przedstawione zostaną korzyści z włączenia zasad środowiskowych, społecznych w ramach zrównoważonego rozwoju do podejmowanych działań inwestycyjnych w oparciu o instrumenty zwrotne.


Rafał Wdowicz
Zastępca dyrektora Departamentu Instrumentów Finansowych
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach instrumentów finansowych programów Unii Europejskiej


14.30 – 15.30


więcej


Dyżur ekspercki. Dzięki wsparciu UE, udostępnianemu za pośrednictwem instytucji finansowych, polscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z kredytów, pożyczek, leasingu, poręczeń , dostępnych na preferencyjnych warunkach obejmujące inwestycje i kapitał obrotowy. Dostępne jest również finansowania udziałowe. Podczas warsztatu zostaną przedstawione szczegółowe warunki i zasady korzystania z Instrumentów finansowych programów ramowych Unii Europejskiej.


Marek Ulman
Koordynator Obszaru Instrumentów Kapitałowych Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE przy Związku Banków Polskich.
POLSKA AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
OFERTA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

PARP_broszura


MAŁOPOLSKA AGENCJA  ROZWOJU REGIONALNEGO
WSPIERAMY MAŁOPOLSKĘ

MARR_FOLDER_1
Skip to content