ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
+48 12 617 66 66

Pożyczki z MARR zmieniają otoczenie czyli …jak to się robi w Iwanowicach.

Skojarzenia z rewitalizacją zazwyczaj są jednoznaczne: duży koszt, długi czas prowadzonych prac i niecierpliwe oczekiwanie na faktycznie osiągany efekt końcowy.

Skojarzenia z rewitalizacją zazwyczaj są jednoznaczne: duży koszt, długi czas prowadzonych prac i niecierpliwe oczekiwanie na faktycznie osiągany efekt końcowy. Że stereotypy niekoniecznie się sprawdzają przekonuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, oferując wsparcie finansowe w formie atrakcyjnych kredytów i pożyczek, udzielanych na konkurencyjnych warunkach rynkowych (szybki proces decyzyjny, niskie oprocentowanie, pomoc doradcza). Szczególną popularnością cieszy się preferencyjny fundusz – „Pożyczka na rewitalizację” (RPO, Oś priorytetowa „Fundusz Rewitalizacji i Odnowy Małopolski”, poddziałanie 11.3. ), po który chętnie sięgają małopolskie jednostki samorządu terytorialnego.  A  efekty tych dofinansowań już widać!

Tuż po feriach zimowych, 7 lutego w zmodernizowanej części budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach uroczyście otwarto Przedszkole Samorządowe, które gwarantuje  najmłodszym mieszkańcom gminy doskonałe warunki opieki i edukacji. Całość inwestycji – począwszy od prac rozbiórkowych przez tynkarskie, wymianę stolarki, wyposażenie kuchni po prace wykończeniowe, wymianę stropów i montaż wykładzin została sfinansowana z preferencyjnego funduszu pozyskanego przez Gminę z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Jednostki samorządowe Małopolski stanowią istotną docelową grupę wsparcia udzielanego przez MARR S.A. na rozwój lokalny – mówi Małgorzata Popławska, Prezes Zarządu MARR S.A. Posiadamy bardzo ciekawy pakiet preferencyjnych pożyczek udzielanych z RPO WM 2014-2020, a gmina Iwanowice jest przykładem efektywnego wykorzystania tych pożyczek na podejmowane działania rewitalizacyjne. Te pieniądze po prostu pracują, bo wyremontowane przedszkole będzie służyło przez następne kilkadziesiąt lat zarówno dzieciom jak i wychowawcom. A przede wszystkim rodzinom mieszkającym w Iwanowicach”.

Przypomnijmy; MARR S.A. posiada pakiet kompleksowych usług dedykowanych szerokiej grupie przedsiębiorców,  jednostkom samorządu terytorialnego, Kościołom i związkom wyznaniowym  oraz organizacjom pozarządowym. Szczegółowe informacje dotyczące form i kryteriów wsparcia dostępne są na stronie marr.pl/pozyczki-z-marr/

8 lutego 2019
Wielkość czcionki
Kolory