ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
ePUAP: /marrsa/SkrytkaESP

Międzynarodowe Targi KOMPOZYT-EXPO®

Od 28 do 29 września br. w Krakowie odbywają się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, w których uczestniczy 70 wystawców.

Od 28 do 29 września br. w Krakowie odbywają się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, w których uczestniczy 70 wystawców. W trakcie tych dwóch dni eksperci i goście z całej Europy rozmawiają o technologiach wodorowych w kontekście polskiej i unijnej strategii wodorowej dla neutralnej klimatycznie Europy.

Podczas uroczystego otwarcia targów wiceprezes MARR Szymon Strzelichowski wyraził przekonanie, że w perspektywie najbliższych dwóch dekad  wodór – paliwo przyszłości – będzie stawał się jednym z kluczowych nośników energii, a jego zastosowanie w energetyce, ciepłownictwie, transporcie i przemyśle stopniowo będzie wzrastać. Dlatego też tak ważne jest angażowanie się i rozwijanie inicjatyw służących tworzeniu zielonego wodoru i struktur służących jego przesyłowi.

Od kilku lat wspieramy Województwo Małopolskie w realizacji zadań dotyczących współpracy międzynarodowej w ramach europejskiego stowarzyszenia Inicjatywa Awangarda.  To m.in. nasze działania doprowadziły do nawiązania współpracy Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz partnerów Inicjatywy, a jej owocem jest realizacja innowacyjnego projektu pilotażowego: Hydrogen (H2).

28 września 2022
Skip to content