ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
+48 12 617 66 66

MARR dla rozwoju przedsiębiorczości

„Polska strefa wzrostu. Filary dalszego rozwoju: ludzie, pomysły, pieniądze” to hasło  XII Forum Przedsiębiorców Małopolski organizowanego przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, władzami Województwa Małopolskiego i  Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego SA.

„Polska strefa wzrostu. Filary dalszego rozwoju: ludzie, pomysły, pieniądze” to hasło  XII Forum Przedsiębiorców Małopolski organizowanego przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, władzami Województwa Małopolskiego i Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego SA.

Podczas spotkania mówiliśmy o tym jak wspieramy  przedsiębiorców w rozwoju kompetencji kadr, zwiększaniu innowacyjności firm, zapewnieniu źródeł finansowania dla nowych inwestycji, a także działaniach eksportowych i pozyskiwaniu nowych rynków zbytu.

Nowa perspektywa finansowa to nowe otwarcie. Powinniśmy tworzyć narzędzia, dzięki którym środki unijne będę służyły aktualnym potrzebom rynku – powiedziała podczas spotkania Małgorzata Popławska Prezes Zarządu MARR SA

Oprócz udziału w forum i debatach przedsiębiorcy mogli skonsultować się z naszymi pracownikami w kwestii aktualnych projektów, oferty szkoleniowo – doradczej, dostępnych pożyczek i funduszy kapitałowych dla biznesu.  Dzięki bezpośrednim spotkaniom i rozmowom z przedsiębiorcami możemy lepiej poznać potrzeby małopolskich firm. Chcemy tworzyć narzędzia odpowiadające na ich konkretne potrzeby, dzięki którym zwiększą swoją konkurencyjność na rynku.

„Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do lokowania zagranicznego kapitału. Wpływa na to bezpieczeństwo prawne i utalentowani ludzie, którzy umożliwiają wypracowanie przez firmy dobrych efektów”.
Jadwiga Emilewicz Minister Rozwoju

„Przeszliśmy z rynku pracodawcy na rynek pracownika. To całkowicie zmienia optykę. Unia powinna przeznaczyć środki na tworzenie takich warunków, by pracownicy pozostali w firmach”.
Mariusz Kękuś, Wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

19 listopada 2019
Wielkość czcionki
Kolory