ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
ePUAP: /marrsa/SkrytkaESP

HRLab – „Człowiek w centrum cyfrowej transformacji”

Inspirującą dyskusją na temat nowych trendów w obszarze zarządzania ludźmi i budowania pozytywnego środowiska pracy rozpoczęła się konferencja „Człowiek w centrum cyfrowej transformacji”.

Inspirującą dyskusją na temat nowych trendów w obszarze zarządzania ludźmi i budowania pozytywnego środowiska pracy rozpoczęła się konferencja „Człowiek w centrum cyfrowej transformacji”. 12 czerwca spotkaliśmy się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na kolejnym wydarzeniu w  formule HRLab.

W spotkaniu  wzięli udział przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji publicznych i organizacji pozarządowych z całej Polski.

W indywidualnych wystąpieniach omówiono tematy związane inkluzywnością, uwzględnieniem neuroróżnorodności pracowników. Dowiedzieliśmy się również kim jest Happiness Manager, który korzystając z dostępnych narzędzi dąży do tego, by możliwe było osiągnięcie szczęścia w pracy, które jest nie tylko realne, ale przede wszystkim opłacalne dla całej organizacji.

Podczas  panelu dyskusyjnego: „Sztuczna inteligencja – wsparcie czy zagrożenie?” eksperci w dziedzinie nowych technologii omawiali różnorodne aspekty wpływu sztucznej inteligencji na pracę i życie człowieka. Rozmowa  koncentrowała  się na postawie człowieka wobec transformacji cyfrowej, konieczności adaptacji do zmian oraz wyzwań związanych z rozwojem technologicznym.

W trakcie indywidualnych prelekcji poruszono także kwestię komunikacji z przedstawicielami Zalpha – czyli mikropokolenia, które powstało na bazie polikryzysu oraz o potrzebie edukacji międzykulturowej ze względu na rosnącą falę migracji. Wiemy już, że nasi pracownicy będą coraz bardziej różnorodną grupą – nie tylko ze względu na młode pokolenie, ale również z uwagi na to, że Polska jest i będzie wybierana jako atrakcyjny kierunek migracji – i pracodawcy powinni się na te zmiany przygotować, by były dla nich szansą, a nie wyzwaniem.

Konferencja była doskonałą okazją do refleksji na temat wpływu cyfryzacji na nasze życie i przyszłość oraz do wymiany doświadczeń i poglądów na ten temat. Z wystąpień jednoznacznie wynika, że transformacja cyfrowa nie jest jedynie technologiczną modernizacją, ale fundamentalną zmianą w sposobie działania całej organizacji. Wymaga przemyślanej strategii, zaangażowania wszystkich pracowników w organizacji oraz inwestycji w odpowiednie narzędzia i szkolenia, a korzyści płynące z transformacji cyfrowej sprawiają, że jest ona nieodzowna dla długoterminowego sukcesu i rozwoju każdej nowoczesnej organizacji.

Partnerzy: Akademia WSB, CATERING BOHO CAFE oraz Piekarnia PIEC.

Patronat honorowy  Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami pokonferencyjnymi – przejdź


Galeria

14 czerwca 2024
Skip to content