ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
+48 12 617 66 66

Nowa kreatywna przestrzeń – Fablab Małopolska już działa!

Sześć nowoczesnych pracowni: projektowa, krawiecka, modelarska, druku 3D, elektroniki i fotografii produktowej z nowoczesnymi urządzeniami, bogaty program warsztatów dla hobbystów, majsterkowiczów, artystów, inżynierów od dzisiaj w Krakowie przy ul. Królewskiej 65.

Sześć nowoczesnych pracowni: projektowa, krawiecka, modelarska, druku 3D, elektroniki i fotografii produktowej z nowoczesnymi urządzeniami, bogaty program warsztatów dla hobbystów, majsterkowiczów, artystów, inżynierów –  w Krakowie przy ul. Królewskiej 65. 

FabLab Małopolska otwarty jest dla każdego, a jego działalność opiera się o system abonamentowy oraz cykliczną organizację warsztatów i wydarzeń, także we współpracy z instytucjami oświaty, szkołami i uczelniami wyższymi. Planowane jest też uruchomienie mobilnego laboratorium (MobiLab), który będzie mógł dotrzeć do placówek oświatowych w całej Małopolsce. Pozwoli on młodym ludziom, także z małych miejscowości, na wykorzystanie nowoczesnych technologii i przeprowadzanie doświadczeń niedostępnych podczas tradycyjnych lekcji w szkołach.

Pracownie projektowe wyposażone są w specjalistyczny sprzęt: drukarki, laser, frezarkę, maszyny do szycia i pikowania, które pozwolą na rozwijanie własnej kreatywności i realizację autorskich pomysłów. Nowe projekty oraz konstrukcje będą rozpowszechniane w systemie otwartych licencji (Open Source). FabLab Małopolska przygotował również intensywny program warsztatów dla osób w każdym wieku, w ramach których będzie można poznać zasady kodowania i programowania, stworzyć model latający, zbudować dron czy też drukarkę 3D, poznać technikę chenilli w patchworku oraz dowiedzieć się, jak uszyć patchwork z t-shirtów.

Powstanie FabLab Małopolska (z ang. Fabrication Laboratory) jest jednym ze  projektów strategicznych Województwa Małopolskiego. Za jego realizację odpowiada Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i powołana przez nią fundacja Inteligentna Małopolska. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Partnerami projektu są: Colop Polska, VP Reklama, BMD POLSKA – Dystrybutor Generalny BERNINA.

fablabmalopolska.pl

17 października 2018
Wielkość czcionki
Kolory