
PARTNERSTWA MIĘDZYSEKTOROWE NA RZECZ
ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU


Światowy Tydzień Działania na Rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju
Razem z uczniami krakowskich szkół zagraliśmy w autorską grę edukacyjną „Zrównoważona mapa świata”. Dzieci i młodzież poznały 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju m.in.: walka z głodem, ubóstwem, działania dla klimatu i pokój na świecie.
Gra zyskała wielką popularność. To doskonałe narzędzie edukacyjne realizowane w konwencji „bawić ucząc”.
Edycja dla osób dorosłych dostosowywana jest do potrzeb organizacji, która chciałaby zorganizować grę np. dla swoich pracowników. Udział w grze to nie tylko świetna zabawa i integracja ale przede wszystkim możliwość praktycznego zaprezentowania realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju w odniesieniu do praktyki biznesowej przedsiębiorstwa, uczelni czy działania jednostki samorządu terytorialnego.
Jeśli macie Państwo w planach spotkanie integracyjne lub event – wykorzystajcie go do szerzenia wiedzy. Gwarantujemy przy tym świetną zabawę!

Grywalizacja i edukacja – gry miejskie, gry strategiczne
Edukacja przez zabawę świetnie się sprawdza. Lubią ją młodsi i starsi. W ramach realizacji naszej misji edukacyjnej opracowaliśmy gry edukacyjne oparte na realizacji zadań bezpośrednio związanych ze Zrównoważonym Rozwojem . Są to gry strategiczne i gry miejskie, których tematyka zorientowana jest na konkretne zagadnienia w obszarze 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Obiecujemy 100% zaangażowania i doskonałe rezultaty!
Jeśli chcesz poznać szczegóły napisz do nas: dwr@marr.pl.

Grupy Robocze przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
Przedstawiciele MARR S.A. biorą udział w pracach dwóch grup roboczych działających w ramach Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Wynikiem zaangażowania Grupy roboczej ds. społecznej odpowiedzialności administracji jest opracowanie Przewodnika dla administracji centralnej oraz Platformy dobrych praktyk. Wkład merytoryczny i ramy programowe obu narzędzi zostały wypracowane w 2019 roku. Aktualnie Platforma jest już udostępniona roboczo, kończą się także prace nad Przewodnikiem.

Konferencja: Czy CSR się opłaca?
13 listopada 2019 r. odbyła się konferencja realizowana przez stowarzyszenie Dźwigacze Kultury: Czy CSR się opłaca. Przedstawicielka MARR wzięła udział w godzinnym panelu eksperckim, gdzie na żywo odpowiadała na pytania trzystuosobowej publiczności oraz pytania zadane on-line.

MARR SA – fundatorem kurtyny w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Zaprojektowana przez Stanisława Wyspiańskiego w 1892 roku, zrealizowana po 125 latach i w całości sfinansowana przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego – więcej

FabLab Małopolska
FabLab (z ang. Fabrication Laboratory) utworzony, jako jeden z projektów strategicznych Województwa Małopolskiego. Za jego realizację odpowiada Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i powołana przez nią fundacja Inteligentna Małopolska. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. FabLab Małopolska otwarty jest dla każdego, a jego działalność opiera się o system abonamentowy oraz cykliczną organizację warsztatów i wydarzeń, także we współpracy z instytucjami oświaty, szkołami i uczelniami wyższymi. więcej

Małopolska Science Fund Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych
Fundusz utworzony we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie ma przyczynić się do zwiększenia innowacyjności gospodarki województwa małopolskiego poprzez stymulowanie popytu na innowacje i wzmacnianie współpracy nauki i gospodarki.